BİZE ULAŞIN

293 80 00

7 Gün 24 Saat Acil Servis Hizmeti
-

ALO 153

Evde Bakım Hizmet Birimi

PALYATİF BAKIM MERKEZİ

Palyatif Bakım Merkezi

NEDİR?
Hastalıkları nedeniyle tam olarak iyileşemeyen, ciddi veya kronik hastalıklarla karşı karşıya olan veya yaşamlarının son döneminde desteğe ihtiyacı olan kişiler için özel tıbbi bakımı amaç edinen bir tıp alanıdır.
 
AMAÇ
Yaşam kalitesini bozan sorunların  giderilerek(AĞRI,BESLENME BOZUKLUĞU,YATAK YARASI vb), hastaya kaliteli yaşam koşullarını sağlamaktır.
 
KİMLER İÇİN PALYATİF BAKIM?
Kanser, nörolojik hastalıklar (inme, bunama,kas hastalıkları vb), ileri dönem organ yetmezlikleri, KOAH hastaları, beslenme bozukluğu nedeniyle beslenme desteğine ihtiyaç duyan hastalar, yatak yarası olan yatağa bağımlı hastaların acı çekmelerini gidererek yaşam kalitelerinin arttırılmasına yönelik bakım uygulanmaktadır.
 
PALYATİF BAKIM MERKEZİ
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi, 13 MART 2021 itibariyle 12 YATAK kapasitesiyle hizmete açılmış olup, uzman hekimler, psikolog, sosyal çalışmacı, diyetisyen ve konusunda özel eğitimli hemşire kadrosuyla birlikte hizmet vermektedir. Hastaların yanı sıra bakım seçenekleri konusunda karar vermede güçlük çeken hasta ailesine ve refakatçilerine de psikolojik ve sosyal destek sağlanmakta olup, hasta bakımı ve hastaya yaklaşım konularında eğitimler verilmektedir.
 
Empati düzeyi yüksek, profesyonel bir ekip anlayışı ile hastalarımız ve yakınları için ev konforunda, huzurla günlerini geçirecekleri ortamı sağlamak üzere çalışmaktayız.
 
 
Palyatif bakımda manevi destek en az tıbbi destek kadar önem teşkil eder.
Umut, güven, dayanma gücü, kendine ve başkalarına inanç, iman, sevgi, moral-ahlaki değerler ile kendini ifade etme biçiminin tümüne yönelik uygulamalarla hastaların dayanma gücünü artırmada yarar amaçlanmaktadır.