BİZE ULAŞIN

293 80 00

7 Gün 24 Saat Acil Servis Hizmeti
-

ALO 153

Evde Bakım Hizmet Birimi

Aile Hekimliği

AİLE HEKİMLİĞİ

Aile Hekimliği polikliniğinde çağımızın gerektirdiği modern tıbba uygun bir anlayışla, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemler alarak, kişinin sağlıklı kalmasını hedefleyen hizmet sunulmaktadır. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalı olmakta, hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olmaktadır.

Çağımızın hastalıkları olan kalp damar hastalıkları, kanser, hipertansiyon ve pek çok diğer hastalıkta erken ve doğru tanı, hem yaşam süresini uzatmakta, hem de kalitesini artırmaktadır. Ayrıca hiçbir belirti vermeden ve hastada hiçbir şikayete neden olmadan yıllarca sinsice seyreden, öte yandan beyin, kalp, böbrekler gibi hayati organlara da zarar veren hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıklarda da yine erken dönem tanının ve düzenli tedavinin önemi büyüktür.

Genel sağlık kontrolünün, hiçbir şikayet ve hastalığı olmayan tüm kişilere en az yılda bir, düzenli olarak yapılması önerilir. Ailesel risk faktörlerine (Kanser, Kalp Damar Hastalığı vb) göre önerilen uygulama tekrar süresi değişebilir.

Erken teşhis ve sonucunda gidilebilecek doğru tedavi belirtildiği üzere; pek çok unsurun eksiksiz, güvenilir, başvuran kişiye ait özgün ayırıcı tanı değeri taşıyan bilimsel verileri ışığında; en kapsamlı ancak aynı zamanda en kısa ve en verimli şekilde ortaya konmasıyla mümkündür.

Polikliniğimize gelirken daha önce yapılmış test ve diğer tetkik sonuçlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayınız. Randevu günü en az 10-12 saat aç gelmeniz gerektiğini de hatırlayınız.

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

Ali AKIN

Uzmanlık Alanı: Aile Hekimliği