BİZE ULAŞIN

293 80 00

7 Gün 24 Saat Acil Servis Hizmeti
-

ALO 153

Evde Bakım Hizmet Birimi

Evde Bakım

EVDE BAKIM

      İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri birimi  tüm İzmir çapında hizmet vermektedir. Bu hizmet kapsamında yatağa bağımlı, evden çıkamayan hastalar yararlanabilmektedir. Verilen bu hizmetle tedavinin takibi, tahlillerin yapılması, heyet raporlarının yenilenmesi, yara bakımı, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması sosyal ve psikolojik destek verilmesi amaçlanmaktadır.
      Evde bakım hizmetleri birimimiz, randevu sistemine dayalı olarak hizmet verme esasına göre çalışmakta ve randevular, hastaların durumlarına göre birim yetkilileri tarafından ayarlanmaktadır.
      Hafta içi günlerde saat 8.00 - 16.00 saatleri arasında hastanemiz evde bakım İletişim numaramız olan 0 232 293 80 20 numaralı telefonu arayarak veya hastanemiz web sitesi olan esrefpasahastanesi.izmir.bel.tr adresine girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca hasta yakınları Eşrefpaşa Hastanesi Evde bakım birimine gelerek yazılı başvuru yapabilirler. Başvuru sonrası yetkililerce hasta ve hasta yakını ile iletişime geçilerek randevu oluşturulur.
      Hastanemiz evde bakım ekibinde asgari bir hekim, bir hemşire, bir sağlık memuru, bir şoför bulunmakta olup, ihtiyaç halinde psikolog ve/veya sosyal çalışmacı, diyetisyen,fizyoterapist de hizmet sürecine dahil olmaktadır.

Kimler faydalanabilir?
- Kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı hastalar
- KOAH vb.solunum sistemi hastaları
- Terminal dönem palyatif bakım hastaları
- İleri derece kas hastaları
- Yatağa bağımlı engelli,spastik çocukhastalar

Önemli Bilgiler
Birimimiz de randevu sistemi ile hizmet verilmektedir.
Evde Bakım hizmeti alan hastalarda, yeni oluşan acil durumlar evde bakım hizmetinin kapsamında bulunmamaktadır
Acil sağlık hizmetine gereksinim duyan evde bakım hastalarının 112 acil hizmetlerine veya doğrudan sağlık kuruluşlkarının acil servislerine başvurmaları gerekmektedir.
 

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

Helin Gül ALAGÖZ

Uzmanlık Alanı: Evde Bakım

Ebru TOMBAK

Uzmanlık Alanı: Evde Bakım

Nihat MERMER

Uzmanlık Alanı: Evde Bakım