BİZE ULAŞIN

293 80 00

7 Gün 24 Saat Acil Servis Hizmeti
-

ALO 153

Evde Bakım Hizmet Birimi

AMBULANS TALEP İŞLEMLERİ

Ambulans Talep İşlemleri

Hastanemizde 2 adet kırmızı kuşaklı ambulans, 2 adet mavi kuşaklı hasta nakil ambulansı ve 1 adet tam teşekküllü diş aracımız mevcuttur.

Mavi kuşaklı hasta nakil ambulansı ile İzmir'li hemşehrilerimize hasta nakil hizmeti verilmektedir. Ambulansla nakil hizmetimizden yararlanmak isteyen hastalarımız, sitede mevcut olan Ambulans Talep Formunu doldurarak yada dilekçe ile Başhekimliğe başvuruda bulunarak hizmetten yararlanmak istediklerini bildirmeleri gerekmektedir. Başhekimlik tarafından onaylanan nakil talepleri Müdürlük ve Başhekimlik tarafından engelli, yatalak ve felçli hastalar ile yaşlı ve yalnız yaşayıp maddi durumu iyi olmayan hastalarımıza öncelik verilmek suretiyle nakil talepleri planlanarak hastaya gün ve saat konusunda bilgi verilir. Hasta nakli 2yardımcı personel , ATT personeli veya hemşire ile gerçekleşmektedir. Evinden alınan hasta, muayene olacağı sağlık kuruluşunda işi bittikten sonra tekrar eve nakli sağlanır. 2011 yılında hizmete başlayan kırmızı kuşaklı acil ilkyardım ambulansı, İzmir'deki profesyonel spor kulüplerinin talepleri doğrultusunda bu takımların iç saha maçlarında tam donanımlı hizmet vermeye başlamıştır.

Ambulans hizmetimizden faydalanmak isteyen hastalarımızın; Sağlık Raporlarını ve Epikrizlerini yanlarında bulundurmaları önemle rica olunur.