BİZE ULAŞIN

293 80 00

7 Gün 24 Saat Acil Servis Hizmeti
-

ALO 153

Evde Bakım Hizmet Birimi

BASINDA BİZ

Basında BizİZMİR, (DHA)- İZMİR Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'nde gerçekleştirilen tatbikat, aksiyon filmlerinin çekildiği sahneleri aratmadı. Başarıyla geçen tatbikatta, senaryo gereği tüp patlamasında yaralanan 30 kişi kurtarıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'nde, afet planı kapsamında 'Hastane Afet ve Acil Durum Planı' (HAP) tatbikatı düzenlendi. Senaryo gereği sendika toplantısı yapıldığı esnada tüp patlaması sonucu yangın meydana geldi. Çok sayıda kişinin yaralandığı ve bazılarının durumunun ağır olduğu bilgisini alan ekipler, yaralıları hastanenin acil servisine götürdü. Doktor, hemşire ve diğer sağlık personeli, başarılı bir canlandırma ve müdahale örneği sergiledi. Hazırlık çalışmalarında, hastane personelinin bir kısmı hasta rolü için çeşitli yerlerinden bandajlandı. Cankurtaran görevlilerinin, çevredekilerin şaşkın bakışları altında yaptığı ilk müdahalenin ardından hastalar acil servise kaldırıldı. Buradaki personel de rolünü tam anlamıyla yerine getirdi.
KRİZ MERKEZİ OLUŞTURULDU
Hastane yönetimi tarafından olayın haber alınmasıyla 'Hastane Afet ve Acil Durum Planı' aktive edilerek kriz masası oluşturuldu. Olay yerine ulaşan İtfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek kontrol altına aldı. Olay yerinde 30 kişinin olduğu belirlendi. Öncelik sırasına göre AKS ekipleri, yemekhaneden 2 yaralıyı kurtarıp ambulans ekiplerine teslim etti. 8 yaralının oksijen destekli kombine sedye ile tahliyesi sağlandı. 20 yaralı ise sağlık durumu ciddi olmaması sebebiyle ayakta tedavi edildi.
İzmir'deki hastanede yapılan tatbikat, aksiyon filmini aratmadı -egehaber.com (27.05.2018)
İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'nde yapılan tatbikat, aksiyon filmleri sahnelerini aratmadı. Başarı ile gerçekleşen tatbikatta, senaryo gereği tüp patlamasında yaralanan 30 kişi kurtarıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'nde, afet planı kapsamında “HastaneAfet ve Acil Durum Planı” (HAP) tatbikatı yapıldı. Senaryo gereğince sendika toplantısı yapıldığı esnada tüp patlaması sonucu yangın çıktı. Çok sayıda kişinin yara aldığı ve bazılarının da durumunun ağır olduğu bilgisini alan ekipler, yaralıları hastanenin acil servisine götürdü. Doktor, hemşire ve diğer sağlık personelleri, başarılı bir canlandırma ve müdahale örneği sergiledi. Hazırlık aşamasında, hastane personelinin bir kısmı hasta rolü için çeşitli yerlerinden bandajlandı. Cankurtaran görevlilerinin, çevredekilerin şaşkın bakışları altında yaptığı ilk müdahalenin sonrasında hastalar acil servise kaldırıldı. Tüm personeller rolünü tam anlamıyla yerine getirdi.

Acil durum planı aktif edildi

Hastane yönetiminin olayı haber almasıyla “Hastane Afet ve Acil Durum Planı” aktive edilerek kriz masası oluşturuldu. Olay yerine gelen İtfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek kontrol altına aldı. Olay yerinde 30 kişinin olduğu belirlendi. Öncelik sırasına göre AKS ekipleri, yemekhaneden 2 yaralıyı kurtararak ambulans ekiplerine teslim etti. 8 yaralının oksijen destekli kombine sedye ile tahliyesiyapıldı. 20 yaralı ise sağlık durumu ciddi olmaması nedeniyle ayakta tedavi edildi.