BİZE ULAŞIN

293 80 00

7 Gün 24 Saat Acil Servis Hizmeti
-

293 80 20

Evde Bakım Hizmet Birimi

BASINDA BİZ

Basında Biz

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi`nin Enternasyonal Fuar`daki bilgilendirme toplantıları izleyici rekoru kırıyor.

İZMİR/STAR

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi`nin 81. İzmir Enternasyonal Fuarı`nda başlattığı "Gün Batımında Sağlık Sohbetleri" fuarı, ziyarete gelenler tarafından büyük ilgi görüyor. Lozan Kapısı yakınında bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Sokağı`nda yer alan standı ziyaret eden vatandaşlar, her akşam saat 19.30`da hastanenin uzman doktorlarıyla bir araya gelerek kalpten sağlıklı beslenmeye, diş sağlığından ilk yardıma kadar pek çok konuda bilgi sahibi oluyor ve doktorlara soru yöneltebiliyor. 1 Eylül tarihinde başlayan sağlık sohbetleri 8 Eylül tarihine kadar sürecek.

GÜZEL HEDİYELER DE VAR
"Gün Batımında Sağlık Sohbetleri" kapsamında Eşrefpaşa Hastanesi diyetisyeni Güneş Aynacı "Sağlıklı Beslenme", Kardiyoloji uzmanı Dr. Gaffar Karadoğan "Kalbimiz ve Sağlığımız", Dr. Hüseyin Çetinel "Basit Kazalarda İlkyardım", Dr. Semra Öke "Ağız ve Diş Sağlığı", Spor Hekimi Dr. Mesut Nalçakan`da "Sağlıklı Yaşam Egzersizleri" konularında stant ziyaretçilerine seminer verdi. Standa konuk olanlar 6 Eylül tarihinde Biyokimya Uzmanı Dr. Mehmet Kani Hasırcı ile "Kan ve Organ Bağışı", 7 Eylül tarihinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ercan Koru`dan "Anne Oluyorum" ve 8 Eylül tarihinde Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Yavuz Uçar`dan "Meme Hastalıkları" konularında bilgi alabilecek. Eşrefpaşa Hastanesi seminerlere katılanlara, içerisinde ilkyardım malzemeleri olan sağlık çantası, bebek çantası, sağlıklı anne kadın çantası, dereceli magnet, diş sağlığını anlatan masal kitabı, ilaç kutusu gibi armağanlar veriyor.

Bu yıl ilk kez stantlarında başlattıkları sağlık sohbetlerinin büyük ilgi gördüğünü belirten Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Dr. Bora İrer, beklenenin üzerinde katılım olduğunu belirterek, "Standımızı ziyaret eden vatandaşlarımıza hem hastanemizde verdiğimiz hizmetleri tanıtıyor aynı zamanda doktorlarla bir araya gelerek çeşitli sağlık konularında bilgiler almasını sağlıyoruz. `Kan ve Organ Bağışı` seminerinin ardından da organ bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımız için form dolduracağız. Yine kan bağışı yapmak isteyenleri Kızılay Kan Merkezi`ne yönlendireceğiz" diye konuştu.