BİZE ULAŞIN

293 80 00

7 Gün 24 Saat Acil Servis Hizmeti
-

293 80 20

Evde Bakım Hizmet Birimi

BASINDA BİZ

Basında Biz

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi`nde, afet planı kapsamında "Kitlesel Yaralanma" ve "Yangın" tatbikatları düzenlendi.İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi`nde, afet planı kapsamında "Kitlesel Yaralanma" ve "Yangın" tatbikatları düzenlendi. Senaryo gereği çok sayıda kişinin yaralandığı ve bazılarının durumunun ağır olduğu bilgisini alan ekipler, yaralıları hastanenin acil servisine götürdü. Doktor, hemşire ve diğer sağlık personeli, başarılı bir canlandırma ve müdahale örneği sergiledi. Hazırlık çalışmalarında, hastane personelinin bir kısmı hasta rolü için çeşitli yerlerinden bandajlandı. Cankurtaran görevlilerinin, çevredekilerin şaşkın bakışları altında yaptığı ilk müdahalenin ardından hastalar acil servise kaldırıldı. Buradaki personel de rolünü tam anlamıyla yerine getirdi.

Eşrefpaşa Hastanesi`nde, ertesi gün ise yangın tatbikatı vardı. Birinci kattaki üroloji servisinde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangından etkilenen hastalar, görevliler tarafından dışarıya çıkarılıp acil müdahaleye alındı. Başka hastanelere nakledilmesi gerekenler de yola çıkarıldı. Haber verilmesiyle birlikte hızla hastaneye gelen itfaiye görevlileri, dışarıdan merdiven dayayarak servise girdi ve yangını kısa sürede söndürdü.

Tatbikatlarda, Eşrefpaşa Hastanesi`nin afet planı kapsamında kurulan ve eğitim alan ekipler görev yaptı. Başarıyla sonuçlanan tatbikatın ardından hastane bahçesinde hatıra fotoğrafı çektirildi.