BİZE ULAŞIN

293 80 00

7 Gün 24 Saat Acil Servis Hizmeti
-

ALO 153

Evde Bakım Hizmet Birimi

BASINDA BİZ

Basında Bizİzmir Büyükşehir Belediyesi, genç sporcuları tepeden tırnağı sağlık taramasından geçiriyor.Eşrefpaşa Hastenesi`ndeki uzman doktorlar tarafından yapılan dahiliye, göz, ortopedi, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, nöroloji ve psikatri muayeneleri ücretsiz gerçekleştiriliyor.

Amatör spor kulüplerine yaptığı desteklerle dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediyesi, amatör sporcuların sağlık taramalarını ücretsiz olarak gerçekleştirmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İzmir Şube Başkanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde, İzmir`de faaliyet gösteren 217 amatör kulübün yaklaşık 15 bin sporcusu için sağlık taraması olanağı sağlandı. Amatör futbolcuların sağlık kontrolleri ve tedavilerinin ücretsiz yapılabilmesi amacıyla imzalanan `Koruyucu Sağlık Hizmetleri` protokolüyle, İzmir`de 2011-2012 sezonunda faal olan ve lisansları Türkiye Futbol Federasyonu tarafından vize edilen amatör sporcular kontrole tabi tutuluyor.

Tarama kapsamında, son olarak İzmir Demirspor`un genç futbolcuları Eşrefpaşa Hastanesi`ndeydi. Gençler, dahiliye, göz, ortopedi, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, nöroloji ve psikatri branşlarında uzman doktorların muayenesinden geçti. Kontroller sonucunda sağlıklı oldukları tespit edilen gençlerden 18 yaşındaki Ahmet Tamet, "Ben ve takım arkadaşlarım, bugün burada bir çok branşta muayene olduk. Turp gibiyim. İzmir Büyükşehir Belediyesi`ne bizim için sağladığı bu ücretsiz sağlık taramasından dolayı teşekkür ederim" dedi. 18 yaşındaki Burak Aksüt ise göz muayenesinin ardından, "Doktorlar, beni baştan aşağı muayene ettiler. Sonuçlar güzel çıktı, mutlu oldum" diye konuştu.

Sporcuya her konuda destek

Büyükşehir Belediyesi ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İzmir Şubesi arasında imzalanan `Koruyucu Sağlık Hizmetleri Protokolü`ndeki sağlık hizmetleri Süper Amatör Küme, I. Amatör Küme, I. Amatör Küme A Genç, II. Amatör Küme, II. Amatör Küme A Genç, U-13, U-14, U-15, U-16, U-17 ve U-18 liglerini kapsıyor. Ayrıca sosyal güvencesi olmayan sporculara, reçete yazılan ilaçları hariç, poliklinik ve yataklı bakım tedavi hizmeti de sunuluyor. Her kulüp, 2011-2012 sezonu için, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından lisansı onaylanmış sporcularını İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi`ne bildiriyor. Hastane de, sporcuların muayene ve tedavilerini ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da maddi imkansızlıklarla boğuşan amatör spor kulüplerine malzeme desteği vermeyi sürdürüyor. Amatör spor kulüplerine son olarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu`nun da katıldığı törenle 20`şer adet forma, şort, tozluk takımı, yağmurluk, futbol ayakkabısı, eşofman, spor çantası ve 10`ar adet futbol topundan oluşan malzeme dağıtılmıştı.