BİZE ULAŞIN

293 80 00

7 Gün 24 Saat Acil Servis Hizmeti
-

293 80 20

Evde Bakım Hizmet Birimi

BASINDA BİZ

Basında Biz


İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi çalışanları, üç anlamlı günü bir arada kutladı. Eczacılık Günü ve Hemşireler Haftası için eğlence düzenleyen hastane personeli, Anneler Günü’nü de programa ekleyince, üç anlamlı gün bir arada kutlandı. Eczacı ve hemşirelere Dr. Türkegül Kocaoğlu da eşlik etti.

Hemşireler Haftası, Eczacılık Günü ve Anneler Günü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nde “ortak programda” kutlandı. Hastane çalışanları tarafından düzenlenen “keyifli” törene Başkan Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu da katıldı.

Sağlıkta hekim, hemşire ve eczacının ayrılmaz bir sacayağı oluşturduğunu dile getiren Dr. Kocaoğlu, “Bu meslekler her zaman birbiriyle dayanışma içindedir. Günümüz koşullarında bu dayanışmanın daha da artmasını, sağlık çalışanlarının daha iyi ve daha güvenli ortamlarda çalışmasını diliyorum” dedi.


İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Bora İrer ise hastane çalışanları olarak büyük, köklü ve güçlü bir aile olduklarını söyledi. Hemşirelerin hekimlerin en büyük yardımcısı olduğunu sözlerine ekleyen İrer, “Onlar bizim Tıp Fakültesi’ndeki ilk hocalarımız oldular. Nasıl damar yoluna girilir, nasıl kan takılır, biz onlardan öğrendik. Hocalarımız bize bunları göstermedi. Birçok şeyi onlardan öğrendik. Bu nedenle hemşirelerimizi çok seviyoruz” diye konuştu.

Eşrefpaşa Hastanesi başhemşireleri Tülin Katarcı ve Ayşe Koçyiğit’in yanı sıra, Başeczacı Nevin Özbaş da, mutlu günlerini paylaşan Dr. Türkegül Kocaoğlu’na teşekkür etti. Üç kutlamanın bir arada yapıldığı anlamlı gün, daha sonra şarkılı-türkülü eğlenceye dönüştü.