BİZE ULAŞIN

293 80 00

7 Gün 24 Saat Acil Servis Hizmeti
-

293 80 20

Evde Bakım Hizmet Birimi

BASINDA BİZ

Basında Bizİzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, Tıp Bayramı kutlamasında emekli doktor ve hemşirelerini unutmadı. Törene katılan Başkan Vekili Dr. Aydoğan, “Bir öğrenci tabip olmayı kafasına koyduysa, onun kalbi biraz değişiktir. Onun kalbi insanlara daha sıcak bakar” dedi.

Tıp Bayramı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nde mütevazı bir törenle kutlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Serpil Baran, Başhekim Uzman Dr. Bora İrer ve hastane personelinin katıldığı kokteylde pasta kesildi; emekli doktorlara şükran plaketi sunuldu.

Meslektaşlarının Tıp Bayramı’nı kutlayan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Aydoğan, “Tek dileğim, gelecek yıllarda çok daha coşkulu bayramlar kutlayalım. Gösterdiğiniz çabalar ve emekler için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Kendisinin de bir tıp doktoru olduğunu hatırlatan Sırrı Aydoğan, Türkiye’de uygulanan sağlık politikaları sonucu yavaş yavaş paralı ve özel sağlık hizmetine geçildiğini üzülerek gördüklerini “Bugün Türkiye’de gelinen son noktanın her kademesini çok iyi bilirim. Ülkenin ilk sosyalizasyon zamanlarında da çalıştım. O zaman bu ülke daha fakir bir ülkeydi. Ama biz Anadolu’nun her tarafında sağlık hizmetini ilacıyla beraber halkımıza ücretsiz verebiliyorduk. Hiçbir gün sağlık güvencesi aramadık” şeklinde konuştu.

Eşrefpaşa Hastanesi gurur kaynağımız
Hekimliğin ayrıcalıklı bir meslek olduğunu söyleyen Aydoğan şöyle devam etti: “Ne olursa olsun, ben her zaman meslektaşlarıma güvendim. Zaten bir öğrenci tabip olmayı kafasına koyduysa, onun kalbi biraz değişiktir. Onun kalbi insanlara daha sıcak bakar. Hekimler insanları sever, idealist insanlardır. Toplumun her kesiminde sanatta, musikide hekim vardır.”

Eşrefpaşa Hastanesinin bugün gelinen noktada gurur vesilesi olduğunun altını da çizen Dr. Aydoğan, “Başkanımız Aziz Kocaoğlu, göreve geldikten sonra Eşrefpaşa Hastanesi için işin kolayına kaçmadı. Hastaneyi ayağa kaldırmak, vatandaşa faydalı hale getirmek, sosyal güvencesi olmayanlara hizmet etmek uğruna başkanımız geldiği günden beri çok uğraştı. Eksiğimiz vardır belki ama bu fiziki mekanlar oluşturulmasaydı Eşrefpaşa Hastanesi bugün olmazdı. Bunda hepinizin katkısı var. Tıp Bayramınızı kutluyorum. Daha iyi şartlarda nice bayramlar diliyorum” dedi.

Tıp Bayramı kutlamaları kapsamında Eşrefpaşa Hastanesi’nden emekli olan uzman doktorlar Yüksel Özcan, Mehmet Bekaroğlu, Göker Çiftdemir, A. Erkan Sayaroğlu, Kenan Ekşi, O. Bülent Özcan, Doktor M. Ertaç İşlekel, Radyoloji Uzmanı Ziya Kumcuoğlu, Başhemşire Meltem Günaydın ve Hemşire Ayşe Yıldırım’a hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.